En toen was het alweer tijd voor de volgende #swiepswoepswap. De #swiepswoepswap challenge wordt georganiseerd door @mandyandmore

De vorige #swiepswoepswap’s kan je hier terug vinden.
Deze keer werd ik gekoppeld aan de blog van Karin, ook wel bekend van @Missnutrion en https://www.missnutrition.nl/. Op haar blog deelt ze gezonde en hormoonproof recepten. Ze deelt heerlijke ontbijtjes, lunches, diners en tussendoortjes. En ik ben dit keer gegaan voor een recept uit de tussendoortjes categorie, namelijk De luchtige amandelkoekjes.
Natuurlijk ben ik weer zo eigenwijs om er een eigen draai aan te geven, daar ben ik immers foodblogger voor. Het originele recept vind je via de link hierboven en mijn recept deel ik hieronder met jullie,
Ingredienten
- 65 gram speltmeel
- 50 gram amandelmeel (Als je met de code Tiffany bij Koro besteld, krijg je 5% korting)
- 1 ei
- 40 gram roomboter (gesmolten)
- 40 gram suiker of suikervervanger
- 1 tl bakingsoda
- snufje zout

Bereiding
Verwarm de oven voor op 175 graden en bedek een bakplaat met bakpapier.
Mix in een kom het amandelmeel, speltmeel, baking soda en een snufje zout, Mix in een andere kom het ei, de suiker en de gesmolten roomboter. Zorg dat de roomboter niet meer te warm is anders gaat het ei schiften.
Mix daarna alles door elkaar tot een plakkerig deeg. Maak met gebruik van 2 lepels bolletjes op het bakpapier. Je kan zelf bepalen hoe groot op klein je ze wilt hebben. (als je hele kleintjes maak, let dan wel erop dat ze minder lang in de oven gaan.
Zet de bakplaat voor ongeveer 20-25 minuten, tot ze goudbruin zijn, in de voorverwarmde oven. Laat ze daarna afkoelen, zodat ze crunchy worden en dan kan je lekker smullen!
Ga jij dit recept ook maken? Laat het mij weten en ik ben benieuwd wat jij ervan vindt.
Veel Bakplezier!
5 gedachten over “Amandelkoeken #SwiepSwoepSwap”