Het is de nationale week zonder vlees en natuurlijk doe ik dit jaar ook weer mee. Sinds eind januari eet ben ik prescotariër geworden. Dat wil zeggen dat ik geen vlees meer eet, maar wel gewoon vis, eieren en zuivelproducten. Deze week eet ik dus geen vlees en vis. Maar waarom zouden we meer vegetarisch moeten eten? Nou dat leg ik je hieronder uit.
De vlees en vis-productie is namelijk niet zo goed voor het milieu. De aarde warmt op, en het dierenwelzijn verslechterd. We worden massaal opgeroepen om minder vlees/vis te eten.
Ik ga jullie niet vertellen dat iedereen moet stoppen met het consumeren van vlees en vis. Persoonlijk vind ik het niet nodig om volledig vegetarisch te worden, we zijn immers opgegroeid met vlees en vis. Wel vind ik dat er in de afgelopen jaren de hoeveelheden van vlees en vis te veel zijn geworden. Het zijn geen porties meer van 100-120 gram. Tegenwoordig is het heel normaal om meer dan 150 gram vlees per persoon, per dag te eten.
Maar minder vlees en vis eten is toch niet zo erg? Er zijn namelijk veel lekkere vervangers uitgevonden om je stukje vlees en vis te vervangen. En wat dacht je van een dagje vegetarisch zonder vleesvervanger? Dat kan net zo lekker zijn, geloof me. Onderaan het artikel deel ik een aantal recepten, maar op mijn blog zijn nog meer vegetarische recepten te vinden.
Hoe je een dagje vegetarisch kan eten, vertel ik hieronder.
Vlees en vis-vervangers
Tegenwoordig liggen er heel veel soorten vlees en vis-vervangers in de supermarkt die heel erg op ‘echt’ vlees of vis lijkt. Zo heb je:
- Vega gehakt
- Vega biefstuk
- Vega kipstukjes
- Vega shoarma
- Vega gyros
- Vega schnitzels
- Vega filetlapjes
- Vega hamburgers
- Vega kroketten
- Vega kip nuggets
- Vega frikandellen
- Vega garnalen
- Vega gamba’s
Dus als je echt je stukje vlees/vis niet kan missen kan je kiezen voor de bovenstaande producten.
Je kan met deze producten gewoon heel simpel je stukje vlees of vis omwisselen. Je bereidt ze hetzelfde en je kan ze met dezelfde soort maaltijd eten als je normaal zou eten met vlees en vis.
Andere vleesvervangers
- Kaassoufflé
- Groentekroket
- Groenteburgers
- Tempeh
- Tofu
De Kaassouffle, groenteburger en groentekroket kan je ook nog gewoon rechtstreeks gebruiken als vervanging voor je stukje vlees of vis. Maar tempeh en tofu hebben beide een extra bereiding nodig.
Hier in Dit recept lees je hoe ik tofu bereidt.
Tempeh kan je hetzelfde bereiden, alleen bij tempeh hoef je niet eerst al het vocht eruit te persen. Tempeh kan je daardoor sneller klaarmaken.
Ook kan je kiezen voor andere producten die eiwitten bevatten zoals:
- Peulvruchten
- Bonen
- Kaas
- Noten
- Eieren
Je kan hiermee een heerlijke linzen curry of linzensoep maken, een frisse geitenkaas salade met walnoten of een rijkgevulde omelet met groente en kaas.
Keus genoeg toch? Dus kies jij ook voor een dagje geen vlees?
Mijn favoriete vegetarische gerechten zijn:
- Groentecurry
- Vegetarische taco’s
- Gevulde puntpaprika
- Gevulde paprika
- Foe Yong Hai
- Gevulde Courgette
- Gevulde portobello met geitenkaas
- Een lekkere salade met huttekase, mozzarella of feta
- Gevulde omelet
- Pulled jackfruit
- Pompoen Zoete-aardappel soep
En op mijn blog vind je nog meer heerlijke vegetarische recepten.
Groetjes Tiffany