Het nieuwe jaar is weer begonnen, de oliebollen en andere lekkernij zijn weer uit de kasten. Tijd om weer back on track te komen. Ook al doe ik zelf niet aan goede voornemens, weet ik wel dat vele andere dat doen. En een bekende daarvan is “gezond eten”. Maarja we willen allemaal ook lekker eten toch? Nou dat kan! Op mijn blog vind je sowieso vele lekkere gezonde recepten en vandaag deel ik er weer een met jullie.
Vandaag heb ik een lekker, makkelijk en gezond recept voor pannenkoeken voor jullie. Deze pannenkoeken kan je eten als ontbijt, lunch, snack, avondeten of dessert. Lekker veelzijdig, want je kan ze zowel zoet als hartig beleggen en je kan ze warm en koud eten. Ook erg makkelijk om mee te nemen naar school of je werk.
Je kan ze van te voren maken en zo’n 2-3 dagen bewaren in de koelkast. Eventueel kan je ze ook invriezen, maar hier halen ze de vriezer niet. Hoe je ze maakt, lees je hieronder in het recept.

Ingrediënten
- 125 gram havermout (of kant en klare havermoutmeel)
- 350 ml ongezoete amandelmelk
- 1 ei
- 1 snufje zout
- boter of margarine om in te bakken
Lekkere topping zoals chocoladesaus, poedersuiker, stroop of jam. Of als je voor hartig ga, kaas, ham, spek, champignons, paprika en ga zo maar door
Bereiding
Maar de havermout fijn tot meel. Hiervoor gebruik ik een keukenmachine. Mix daarna de havermeel samen met de rest van de ingrediënten met een mixer tot een egaal beslag.
Verhit een koekenpan op halfhoog vuur met een beetje boter/olie en bak hierin de pannenkoeken. Serveer ze met je favoriete topping en geniet ervan.
Ga jij dit recept ook maken? Laat het mij weten en tagg @Tiffskitchenx in jouw bericht.
Veel Bakplezier!
Een gedachte over “Havermout pannenkoeken”