Food·Recepten

Recept: gezonde Brownie-cheesecake

Cheesecakes en brownies, wie kent ze niet. Beide erg lekker en van beide heb ik ook al wel eens een recept geplaatst, maar hoe zou het smaken als je deze 2 eens met elkaar combineert? Nou dat ben ik gaan uitzoeken en daaruit is dit heerlijk recept ontstaan. Een brownie met cheesecake swirl. En om niet te vergeten, het is ook nog eens een gezonde brownie met cheesecake swirl.

Ingrediënten:

Voor de brownie

  • 1 blik Cannellinibonen (gespoeld en uitgelekt)
  • 3 Eiwitten
  • 30 g Eiwitpoeder
  • 20 g Cacao
  • 50 ml melk (ik gebruik gewone halfvolle melk, maar andere varianten werkt ook)
  • Sweet chocolate (greensweet-stevia)

Heb je geen eiwitpoeder? Geen probleem, vervang dit dan voor 30 gram meel en voeg extra cacao en zoetstof toe.

Voor de cheesecake laag

  • 100 g roomkaas
  • 80 g Magere kwark
  • 20 gram Syrup gold (Greensweet-stevia)

Bereiding

Verwarm de oven voor op 175 graden. Als eerst spoel je de cannellinibonen met koud water en laat je deze goed uitlekken. Als ze goed zijn uitgelekt, pureer je ze in een keukenmachine tot een gladde puree. Daarna ga je de rest van de Brownie ingrediënten er aan toevoegen. Dit beslag zet je even aan de kant en ga je verder met de cheesecake laag. Hoe doe je alle ingrediënten in een kom en mix je het tot een gladde massa.

Vet een bakblik of cakevorm in en doe daarin het brownie beslag en dan het cheesecake beslag. De brownie-cheesecake gaat voor ongeveer 40 minuten in de oven.

En klaar is je brownie-cheesecake! Heb jij dit recept ook gemaakt? laat het mij weten, ik ben heel benieuwd wat jij ervan vindt.

Heel veel bakplezier, groetjes Tiffany

Een gedachte over “Recept: gezonde Brownie-cheesecake

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s