Laatst had ik een groep mensen op mijn werk die als gebakje appeltaart kregen. Bij deze groep zat ook een glutenvrij persoon. Dit was netjes op tijd aangegeven en hierdoor had ik tijd genoeg om iets glutenvrij’s voor deze persoon te maken. De andere gasten kregen appeltaart of Betuwse kersenplaatkoek als gebakje en daarom heb ik gekozen voor een appel crumble. De appel crumble in namelijk een combinatie van beide gebakjes, maar dan maak ik deze natuurlijk glutenvrij.
Ingrediënten (voor 1 portie)
- 1 appel
- 1 tl kaneel
- Paar rozijnen
- Amandelschaafsel
- 55 gram boekweitmeel
- 25 gram suiker of erythritol van Greensweetstevia
- 40 gram harde boter
Bereiding
Verwarm de oven voor op 200 graden.
Snij de appel in stukjes en meng dit met de kaneel, rozijnen en amandelschaafsel. Doe de mix in een oven bestendig schaaltje.
Mix in een ander schaaltje het boekweitmeel, de suiker en de boter. Dit kan je mixen met een mixer, maar met je handen gaat het net zo snel. Maar wrijvende bewegingen met je vingers, zodat de boter goed loskomt en mengt met het meel en de suiker. Probeer ervoor te zorgen dat je de boter niet te zacht laat worden tussen je handen. (het moet namelijk we een crumble blijven en geen samenhangend deeg)
Dan kan je de crumble over het appelmengsel strooien en zet het schaaltje dan voor 15 minuten in de voor verwarmde oven.
Na 15 minuten haal je het schaaltje eruit en roer je met een vorkje de crumble laag iets los. Dit zorgt er voor dat zo de onderste laag ook gaar wordt. Zet de oven op 175 graden en zet het schaaltje voor nog 10 tot 15 minuten in de oven. Let tussendoor goed op dat die niet te hard/donker wordt.
En klaar is je heerlijke glutenvrije appel crumble.
Eet het als ontbijt, toetje of lekkere snack. Heerlijk met wat ijs, kwark of slagroom.
Ga jij dit recept ook maken? Laat het mij weten en tagg @Tiffskitchenx op Instagram of Facebook.
Veel Bakplezier, groetjes Tiffany