Het mag weer, kruidnoten bakken! Oke ze liggen al bijna twee maanden in de supermarkt, wat ik overigens een beetje overdreven vind. Maar nu vind ik het wel weer tijd om ze te gaan bakken. Ik hou van de heerlijke geur van speculaaskruiden door het hele appartement. De afgelopen jaren heb ik al wat recepten voor (gezonde) kruidnoten online gezet. Deze zijn ook nog steeds te vinden op mijn blog. Dit keer heb ik een wat simpeler recept, die zelfs vegan is en nog sneller te maken is, omdat ik ze in de airfryer bak. Hoe? Dat lees je hieronder in het recept.

Opzoek naar nog meer heerlijke recepten voor deze tijd? Misschien zijn de volgende recepten iets voor jou: Pepernoten, Kruidcake, gezonde kruidnoten, suikervrije pepernoten, speculaaskoekjes, appel- speculaaskoekjes en speculaascake
Ingrediënten

- 100 gram (spelt)meel
- 15 gram kokosmeel
- 15 gram sweet cinnamon of 40/50 gram suiker
- 1/2 tl bakpoeder
- 40 ml amandelmelk
- 1,5 tot 2 el speculaaskruiden
- 40 gram (plantaardige) roomboter op kamertemperatuur
Hoe maak je ze?
Mix alle droge ingrediënten met elkaar, voeg daarna de boter en amandelmelk toe. Lekker kneden met je handen tot een mooie bol. Zet daarna het deeg, zonder er eerst van te snoepen, in de koelkast. Het is belangrijk dat je het deeg even voor minimaal een uurtje laat chillen in de koelkast zodat de boter weer hard wordt. Hierdoor krijg je lekkere knapperige kruidnoten.

Maak daarna kleine balletjes van het deeg en leg deze op een bakpier die in de airfryer past. Bak de kruidnoten op 195 graden voor ongeveer 10 minuten in de airfryer.
Even laten afkoelen en dan lekker smikkelen.
Ga jij dit recept ook maken? Laat het mij weten en tagg @Tiffsjourneyx in jouw bericht.
Veel bakplezier!